• info@tandisphysiotherapy.ir
  • 09354116088

زانوی شما صدمه دیده یا جراحی کردید؟ یا اینکه به دلیل آرتروز ، دردناک  و سفت است؟ در هر صورت ، ممکن است مانند آخرین کاری که باید انجام دهید این باشد که روی پای خود قرار بگیرید و مفصل خود را خود حرکت دهید. اما اغلب فیزیوتراپی (PT) همان چیزی است که پزشکتان پیشنهاد می کند قدرت خود را پس بگیرد و شما را در مسیر بهبودی قرار دهد.

فیزیوتراپی  یا همان توان بخشی که بعضی از افراد آنرا صدا می کنند می تواند درد عضلات و مفاصل شما را کاهش دهد. شما با یک فیزیوتراپی ، یک متخصص مجوز که از روشهای مختلفی برای کمک به تقویت ماهیچه ها استفاده می کند و باعث می شود بدن شما احساس کند و حرکت بهتری داشته باشد ، کار خواهید کرد.

 

برخی مواردی که ممکن است شما نیاز داشته باشید عبارتند از:

  •     کشش و تمرین
  •     یخ و گرما
  •     ماساژ سونوگرافی
  •     عصب برقی یا تحریک عضلات

هنگامی که فیزیوتراپی می کنید به علت درد شما بستگی دارد . بعضی اوقات برای درمان لازم است. ممکن است نیازی به جراحی نداشته باشید .

اگر عمل جراحی داشته باشید ، پزشک احتمالاً حداقل چند هفته بعد از عمل درمانی را برای کمک به بهبودی شما پیشنهاد می کنددر جلسه اول چه اتفاقی می افتد ؟

شما به یک متخصص فیزیوتراپی معرفی می شوید تا برنامه درمانی خود را ارائه دهد. او در مورد راه های بازسازی قدرت و حرکت در پا و زانو صحبت خواهد کرد تا بتوانید احساس بهتری داشته باشید و به انجام کارهایی که دوست دارید انجام دهید بازگشت .

در اولین ملاقات ، پزشک شما به پاهای شما نگاه خواهد کرد و می بیند که زانو چقدر قابلیت خم کردن دارد و دامنه حرکتی آن چه میزان است ؟ او همچنین خواهد دید که :

  •     تعادل برای شما سخت است
  •     در زانو درد دارید
  •     وقتی پای پایینی را به جلو و عقب می کشید ، صدمه می بیند
  •     ایستادن روی یک پا سخت است
  •     در قسمت جلویی و پشت ران عضلات ضعیفی دارید که از زانو پشتیبانی می کنند
برخی مواردی که ممکن است شما نیاز داشته باشید

برای فهمیدن نقاط مشکل شما ، ممکن است از شما بخواهد که روی یک پا قدم بزنید یا یک تردمیل کوتاه قدم بزنید. او ممکن است به شما توصیه کند در هنگام بهبودی ، از عصا ، واکر استفاده کنید یا از کفش مخصوص پوشیدن استفاده کنید.

اولین جلسه فیزیوتراپی زانو

شما شروع به کار در تقویت ماهیچه های پای خود خواهید کرد ، که مقداری از استرس را از زانو گرفته و درد شما را کاهش می دهد. درمانگر شما به شما تمریناتی را می دهد که در خانه انجام دهید و به شما نشان می دهد که چگونه با خیال راحت آنها را تمرین کنید.

شما معمولاً فقط با تعداد معدودی شروع می کنید و بعد قوی تر می شوید. ممکن است شما نیاز به اضافه کردن وزن داشته باشید تا ماهیچه ها سخت تر شوند. اگر چیزی صدمه دیده است ، به پزشک خود بگویید. ممکن است کمی ناراحت شوید اما اگر درد زیادی احساس کردید متوقف شوید. ممکن است بعد از درمان احساس سستی یا احساس درد کنید ، بنابراین برای استراحت مدتی برنامه ریزی کنید. از پزشک یا درمانگر خود بپرسید که چگونه از این دستیابی خلاص شوید. فیزیوتراپی شما ممکن است از الکتریسیته نیز برای بهبود قدرت عضلات ساق پا و حرکت زانو استفاده کند. او تکه های چسبنده ای به نام الکترود را در قسمت جلوی ران بالای زانوی شما قرار می دهد. یک سیم هر یک را به دستگاه TENS متصل می کند. او این کار را روشن می کند ، و هنگامی که این کار را انجام داد ، سیگنال های الکتریکی ریز عصبی را در عضله شما می پیچند. این جریان خون را تقویت می کند و به کاهش درد کمک می کند.   اولین جلسه فیزیوتراپی زانو  
راه های ارتباطی با مرکز فیزیوتراپی تندیس شماره تماس : ۰۲۱۷۵۲۵۴۰۰۰ آدرس : خیابان جردن ، بالاتر از اسفندیار ، خیابان تندیس، پلاک ۲ پیج اینستاگرام فیزیوتراپی تندیس
 

چه مدت طول خواهد کشید تا زانوی من بهتر شود؟

پزشک یا فیزیوتراپیست شما به شما خواهد گفت که چند بار باید به درمان بروید. ممکن است چندین بار در هفته به مدت ۶ هفته یا بیشتر باشد. میزان بستگی به این دارد که زانوی شما چقدر صدمه دیده باشد یا اینکه جراحی داشته باشید یا خیر.

درمانگر شما با پزشکتان در تماس خواهد بود و در مورد پیشرفت شما صحبت خواهد کرد. با هم ، سه نفر از شما می توانند تصمیم بگیرند كه چه زمانی احساس می كنید كه جلسات خود را ترك كنید.

  سایر مطالب سایت: فیزیوتراپی آسیب های زانو فیزیوتراپی آسیب های کمر فیزیوتراپی آسیب های دست درمان اختلالات کف لگن  
0/5 (0 نظر)