• info@tandisphysiotherapy.ir
 • 09354116088

فیزیوتراپی بعد از تعویض مفصل زانو

یکی از مهم ترین اقداماتی که این روزها انجام می شود تعویض مفصل زانو می باشد. واقعیتی که وجود دارد این است که تعویض مفصل زانو از حساس ترین و دقیق ترین جراحی هایی است که باید از سوی بهترین و معتبر ترین پزشکان انجام شود.

اما نکته ای که در این بین وجود دارد این است که جراحی مفصل زانو برای چه انجام می شود؟. یا این که مراقبت های بعد از انجام تعویض مفصل زانو چیست؟ در واقع به جهت اهمیت بالایی که تعویض مفصل زانو دارد بسیاری از افرادی که می خواهند برای انجام چنین اقدامی اقدام کنند ابتدائاً پرس و جوهایی را در این زمینه خواهند داشت تا روند درمان به بهترین شکل ممکن ادامه پیدا کند. در نوشتار پیش رو بسیاری از موضوعاتی که در زمینه تعویض مفصل زانو وجود دارد مورد بررسی قرار خواهد گرفت.از جمله محوری ترین مبحثی که در ادامه مورد بحث قرار خواهد گرفت فیزیوتراپی بعد از تعویض مفصل زانو است.

تعویض مفصل زانو به چه دلیل انجام می شود؟

مفاصل در تمامی نقاط بدن از حساس ترین نقاط بدنی انسان هاست که باید مراقبت های زیادی در جهت حفظ سلامتی آنها انجام شود.

اما به رغم تمامی مراقبت ها در برخی از افراد دلایلی موجب می شود که مفاصل با مشکلاتی جدی روبرو شوند.

مثلا مشاغلی که در طی آن روند تخریب مفاصل سریع تر می شود موجب می گردد افراد به تعویض مفصل زانو نیازمند شوند.

در مواردی نیز برخی از آسیب های ناگهانی مثل تصادفات می تواند بر لزوم انجام جراحی با هدف تعویض مفصل زانو بینجامد.

 البته موارد دیگری نیز می تواند بر مشکلات زانوان اثر گذار باشد.

تعویض مفصل زانو به چه دلیل انجام می شود؟

 فیزیو تراپی بعد از جراحی تعویض مفصل زانو چرا انجام می شود؟

واقعیت این است که فیزیوتراپی بعد از اینکه تحت جراحی قرار گرفتید تا حد زیادی می تواند در روند بهبودی شما اثرات مثبتی داشته باشد.

از جمله دلایلی که موجب می شود بعد از جراحی تعویض مفصل زانو فیزیوتراپی انجام شود بدین قرار است:

 • بعد از اینکه افراد جراحی تعویض مفصل زانو انجام دادند به طور قابل توجهی با کاهش دامنه حرکتی در نواحی پاها و زانو ها مواجه می شوند. از این رو روشی به منظور بهبود وضعیت حرکتی و نیز افزایش دامنه حرکتی برای افراد بکار گرفته می شود. یکی از مهم ترین روش ها در این زمینه، انجام فیزیوتراپی است.
 • براساس اینکه در دو هفته اول بعد از انجام جراحی تعویض مفصل زانو بیمار شرایطی کاملا پیچیده دارد باید تمامی اقداماتی که به بهبود وضعیت بیماران کمک می کند به درستی انجام شود تا قدری از این پیچیدگی شرایط کاسته شود.

فیزیوتراپی در این مدت زمان می تواند به کاهش درد ها و ناراحتی هایی که در بخش جراحی شده به وجود آمده است کمک کند.

 • انجام تمرینات قدرتی در طی فیزوتراپی تا حد زیادی بر قدرت گیری عضلات پاها و ران ها می تواند ثمر بخش باشد. از این رو با کمک فیزیوتراپیست اقداماتی انجام می شود که بر توان حرکتی پاها افزوده شود.
 • فعالیت ها و حرکاتی که در طی فیزیوتراپی انجام می شود به بیمار کمک می کند بتواند با سهولت بیشتری به حرکات زانو ها و پاها بپردازد.
 • بسیاری از بیماران بعد از جراحی نمی توانند از تخت خود بیرون بیایند یا اینکه به درستی راه بروند. تمامی حرکات و ورزش هایی که از سوی فیزیوتراپیست ها تعیین می شود می تواند به افزایش توانایی افراد در انجام این فعالیت ها بینجامد.
 • حرکاتی که در فیزیوتراپی انجام می شود به کاهش درد و ضعف عضلانی نیز کمک می کند. در واقع افراد بعد از این که تعویض مفصل زانو دارند نمی توانند همچون گذشته فعالیت های عادی در زمینه راه رفتن و نشست و برخاست داشته باشند. از این رو باید به قوای این بخش کمک کرد.

فیزیو تراپی بعد از جراحی تعویض مفصل زانو چرا انجام می شود؟

راه های ارتباطی با مرکز فیزیوتراپی تندیس

شماره تماس : ۰۲۱۷۵۲۵۴۰۰۰

آدرس : خیابان جردن ، بالاتر از اسفندیار ، خیابان تندیس، پلاک ۲

پیج اینستاگرام فیزیوتراپی تندیس

 نکاتی در زمینه فیزیوتراپی بعد از جراحی تعویض مفصل زانو

 • فیزیوتراپی حتما باید تحت نظر فیزیوتراپیست های با تجربه باشد.
 • تعداد جلساتی که برای فیزیوتراپی تعیین شده اند باید به طور کامل انجام شود تا نتیجه دهی و ثمر بخشی لازم را داشته باشد.
 • بسیاری از افراد می توانند با تعداد جلساتی که پزشکان تعیین کردند به وضعیت مطلوبی برسند. اما در مواردی نیز به دلیل وخامتی که حال بیماران دارند باید تعداد این جلسات بیشتر شود. از این رو توصیه می کنیم که نهایت همکاری را در این زمینه داشته باشید.
 • براساس تمامی تجربه هایی که پزشکان در زمینه انجام فیزیوتراپی دارند گزارش ها حاکی از این است که فیزیوتراپی تا حد قابل توجهی می تواند به بهبود وضعیت بدنی افراد کمک کنند. بنابراین می توان بر ثمر بخشی این روش درمانی تکیه کرد.برای درمان قطعی اختلالات کف لگن کافیست به وبسایت فیزیوتراپی تندیس مراجعه نمایید.

 نکاتی در زمینه فیزیوتراپی بعد از جراحی تعویض مفصل زانو

نتیجه گیری

در پایان از مهم ترین نکاتی که باید یادآور شد این است که برای انجام انواع اقدامات درمانی و انجام جراحی تعویض مفصل زانو حتما باید از بهترین متخصصین این حوزه کمک بگیرید تا روند جراحی به بهترین شکل ادامه داشته باشد. خوش بختانه یکی از نقطه امیدواری های ما این است که در سطح کشور شاهد حضور و فعالیت ها گسترده پزشکانی هستیم که از دانش و تجربه زیادی برخوردار هستند. قطعا میزان آگاهی بالا و تجربه های درمانی زیادی که بهترین پزشکان متخصص در زمینه تعویض مفصل زانو دارند می تواند تا حد زیادی در موفقیت درمانی و جراحی اثر بخش باشد. بر همین اساس می توان در هنگام مواجهه با مشکلات خاص بدون هیچ گونه نگرانی و دغدغه به بهترین متخصصین این حوزه مراجعه کرد تا هرچه سریع تر روند تشخیص و درمان سپری شود.فیزیوتراپی تندیس ارائه دهنده خدمات فیزیوتراپی شامل : درمان قطعی اختلالات کف لگن، درمان واژینیسموس ، درمان لنف یا ادم به کمک جدیدترین تجهیزات روز دنیا .

سایر مطالب سایت :

فیزیوتراپی زانو

فیزیوتراپی کمر

فیزیوتراپی دست

 

0/5 (0 نظر)

پیام بگذارید